28 december 2020

Rabatter till klubbmedlemmar

Handlare, Avtal och Rabatter

KLUBBFÖRSÄKRING

Svedea

 

 

 

 

 

 

Bästa försäkringen för din BMW!

BMW MC-klubben Sverige har tillsammans med Svedea tagit fram en specialanpassad klubbförsäkring med många fördelar. Du kan köpa försäkringen om du äger en BMW-motorcykel (ej HP2 Sport eller S 1000 RR) och är medlem i BMW MC-klubben Sverige. Har du fler motorcyklar kan även dessa försäkras, oavsett fabrikat, förutsatt att minst en BMW motorcykel är klubbförsäkrad hos oss.

Försäkring i toppklass

- Låga självrisker

- Förlängd maskinförsäkring för BMW

- Bärgning och assistans helt utan självrisk med XL

- Valbar vagnskadesjälvrisk

- Endast styrlås krävs om du har mc med startspärr

- Stilleståndsersättning vid brand-, stöld-, maskin- och vagnskada

- Specialförsäkring för motorcyklar över 30 år

Dubbla anledningar att välja klubbförsäkringen

Förutom att du får en av marknadens bästa försäkringar så stödjer du också BMW MC-klubben om du köper din klubbförsäkring hos Svedea. För varje klubbförsäkring får klubben nämligen ett bidrag till sitt viktiga arbete med trafiksäkerhet.

Vem kan köpa klubbförsäkringen?

Du kan köpa försäkringen om du äger en BMW-motorcykel (ej HP2, HP4 eller S 1000 RR) och är medlem i BMW MC-klubben Sverige. Har du fler motorcyklar kan även dessa försäkras, oavsett fabrikat, förutsatt att minst en BMW motorcykel är klubbförsäkrad hos oss.

När du vill köpa försäkring

Vill du köpa BMW MC Klubbförsäkring eller BMW MC Klubbförsäkring Classic kontakta oss på 0771-160 190 eller kundnavet@svedea.se.

Mer information

Se också vår informationssida om Klubbförsäkringen här >>

BESTDRIVE

BestDrive

CHOICE HOTELL

Choice

 

 

 

 

 

 

 

 

Upp till 15 % rabatt

- 15 % rabatt på Quality Hotel™, Quality Resort™ & Clarion Hotel® för individuella idrottsgäster.

- 10 % rabatt på Comfort Hotel® & Clarion Collection® för individuella idrottsgäster.

Alla idrottsutövare vet att en god natts sömn kan vara skillnaden mellan vinst och förlust. Med våra fem olika hotellkedjor på över 100 destinationer är vi helt säkra på att vi har en hotellsäng som passar just dig. Sov gott och vakna som en vinnare när det verkligen gäller.

Klicka här för att boka direkt   Boka här

 

Gruppriser för från 245 kronor per person

Det finns ungefär lika många idrottsgrenar som det finns hotellrum. Med våra fem olika hotellkedjor på över 100 destinationer är vi helt säkra på att vi har ett hotell som passar just er. Vi vet att en god natts sömn kan vara skillnaden mellan vinst och förlust. Vi vet också att inte ens det bästa gymnastiksalsgolvet i världen kan konkurrera med en riktig säng.

Gruppriserna gäller för bokningar på 9 personer eller fler och ett begränsat antal rum torsdag-måndag samt alla dagar 30/3 -12/4 och 19/6 -16/8-2015.

Boka på groups@choice.se eller 46 (0)771 – 16 20 00

 

Alltid

- Mat - anpassat efter medlemmarnas behov - VI KAN MAT

- Personlig kontakt. Maila gosportive@choice.se och ni får svar på era frågor

 

 

SMARTEYES

Smarteyes logo

 

Erbjudande

 Smarteyes gör det enkelt för dig för dig om medlem i BMW MC-klubben att skaffa glasögon.

 För endast 1 250 kronor paret ( ex. moms)  får du kompletta enkelslipade glasögon.

 Du kan också välja progressiva glasögon för 2 250 kronor paret (ex. moms)

 I vårt stora sortiment (500 kr bågar) finns hundratals modeller att välja bland, där alla har möjlighet att hitta just sin favoritbåge. Och du har alltid nära till en av de 63 butikerna runt omkring i landet. 

 

Detta ingår –

Valfri båge i vårt 500 kr sortiment (hundratals modeller att välja bland) 

Comfort glas av högsta kvalitet

Glasbehandlingar (antireflex, repskydd, antistat)

SmartProtect (skyddar ögat mot skadligt blått ljus från bla bildskärmar, surfplattor mm)

Korrigeringar för alla synfel  

Fodral och microfiberduk – 

3 års produktgaranti -

3 månaders bytesgaranti 

Klicka på bilden för mer information om Smarteyes och var du hittar närmaste butik:

Klicka för info

 

Boka synundersökning direkt hos någon av Smarteyes butiker:

Boka synundersökning

 

 

 

 

 

SMC MEDLEMSKAP OCH RABATTER

 

SMC

 

Erbjudande 1

Du som medlem i BMW MC-klubben har 50 kronors rabatt på medlemskapet i SMC!

 

Gör så här för att söka SMC-medlemskap:

- Klicka på denna länk till SVMC för att bli medlem

- Fyll i uppgifter enligt detta exempel:

Info om hur bli medlem i SMC

- Betala enligt instruktionerna.

 

Är du redan medlem i SMC och vill knyta ditt medlemskap i BMW-klubben till det medlemskapet eller har andra frågor kring SMC så maila smc@svmc.se eller ring
0243-669 70

 

Erbjudande 2

När du nu blivit medlem i SMC har du tillgång till ett omfattande rabatterbjudande! Klicka på följande länk för all information http://www.svmc.se/smc/Medlemsformaner/Rabatter/

 

Mr.CAP.

 

Mr CAP

Mr.CAP. Erbjudande Tvätt, Polering och Lackskydd

Skräddarsytt MC-erbjudande från MrCAP  till BMW-klubbens medlemmar! Klicka här för mer info!

 

JohAnnas

JohAnnas Mc-mek utför service, reparationer och däckbyten på din motorcykel till 10 % rabatt för klubbens medlemmar. Du ska kunna visa upp ett giltigt medlemskort i BMW Mc-klubben vid betalning. Vi har däck från ett stort antal tillverkare, däribland Michelin, Mitas, Continental, Pirelli med flera. Du köper från oss med leverans ett par dagar efter beställning, och vi monterar också däck som du har med dig. Vi hjälper dig med elarbeten, vi felsöker, reparerar och monterar utrustning och givetvis utför vi service på din hoj. Vi finns i Strövelstorp strax söder om Ängelholm. Kontakta oss gärna på telefon 0733-715500 eller mail till info@johannasmc-mek.se. Vi finns på webben www.johannasmc-mek.se och på Facebook/Instagram. Välkommen med din hoj till oss